Łuszczyca – czym jest i jak sobie z nią radzić

łuszczyca
Categories: Uncategorized, Zdrowie

Łuszczyca to choroba spowodowana nieprawidłowym działaniem układu immunologicznego. Objawia się stanem zapalnym skóry – skóra jest zaczerwieniona i dochodzi do nadmiernego rogowacenia (łuszczyca pospolita). Ale to nie jedyny rodzaj objawów. Proces chorobowy może dotyczyć też paznokci a także stawów.

W przypadku łuszczycy wykwity skórne mogą przybierać inny niż czerwony kolor, mogą też dotyczyć zmian paznokci. Choroba może też atakować stawy.

Łuszczyca jest chorobą przewlekłą. Występować może w postaciach niegroźnych i nie bardzo uciążliwych – gdzie mamy do czynienia z niewielkim obszarem zajętym przez proces zapalny. Jednak łuszczyca może również przybierać postacie groźne dla zdrowia, kiedy to proces chorobowy dotyczy stawów. Medycyna nie umie sobie poradzić definitywnie z łuszczycą.

Najczęściej występuje łuszczyca pospolita. Jak radzić sobie z tym schorzeniem? Oczywiście należy działać według wskazań lekarza. Poza tym można używać ogólnie dostępnych specyfików dostępnych bez recepty. Jednak warto również w ich przypadku zasięgnąć opinii lekarza. Do takich specyfików zaliczamy specyfiki na bazie aloesu a także łopianu. Warto stosować ocet winny oraz olej rumiankowy. Dostępne są maści na łuszczycę bez recepty, warto przejrzeć oferty.

»